5 powodów, dla których warto spędzić ferie zimowe nad morzem

Data dodania: 23.01.2017


Ferie zimowe zazwyczaj kojarzą się nam z szusowaniem na nartach po górskich stokach. Jednak istnieją inne sposoby na spędzenie tego czasu, chociażby obranie zupełnie odwrotnego kierunku, czyli wyjazd na północ kraju. Oto 5 powodów, dla których warto spędzić ferie zimowe nad morzem.

1. Nie ma tłumów

W przeciwieństwie do wakacji w okresie zimowym nie uświadczymy tłumów wypoczywających nad Bałtykiem. Większość osób w tym czasie albo decyduje się na wyjazd do ciepłych krajów, albo na zatłoczone górskie stoki. Jednak pobyt na wybrzeżu zimą wcale nie musi być nudny, pomimo tego, że główna atrakcja, a więc kąpiel w morzu, nie wchodzi w grę – chyba, że mowa o morsowaniu.

2. Niecodzienne atrakcje

Skoro wiadomo już, że spędzanie całych dni na plaży niekoniecznie ucieszy wszystkich turystów, trzeba poszukać alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Dla wielu osób jest to szansa jedyna w swoim rodzaju, aby odkryć mniej znane miejsca i atrakcje, do których z pewnością nie dotarliby w środku sezonu letniego.

3. Czyste powietrze

Zima to czas silnych wiatrów, a nierzadko wręcz sztormów na Bałtyku. Mimo tego, że z pespektywy turysty oznacza to pakowanie kurtek, szalików i ciepłych swetrów, taka aura ma swoje dobre strony. W powietrzu znajduje się wówczas o wiele więcej pozytywnych dla zdrowia pierwiastków, w tym dobroczynnego jodu. Jeśli szukamy okazji do tego, aby naprawdę głęboko odetchnąć świeżym powietrzem – zima nad morzem jest do tego najlepszym miejscem.

4. Piękne widoki

Chociaż lato obfituje w wiele pozytywnych cech, to właśnie zimą powstają najpiękniejsze widokówki i zdjęcia krajobrazów. Wszystko za sprawą magicznie iskrzącego śniegu, błyszczących kryształków lodu, a także często unoszącej się mgły. Trudno o lepszą pamiątkę z wypoczynku nad morzem niż własnoręcznie wykonane zdjęcia, niczym z profesjonalnych magazynów fotograficznych.

Jeśli dodatkowo wybierzemy hotel w Kołobrzegu z ciekawym widokiem, na przykład na panoramę miasta, można mieć pewność, że obraz pokaże więcej niż tysiąc słów i tym samym zachęcimy wielu znajomych do tego, aby poszli w nasze ślady i spędzili kilka zimowych dni na wybrzeżu.

5. Atrakcyjne ceny

Wysokie ceny za nocleg to jeden z największych i najczęściej powtarzanych zarzutów względem nadmorskich ośrodków wypoczynkowych. Tymczasem zimą niemal każdy pensjonat i dom wczasowy prezentują o wiele bardziej przyjazne dla portfela cenniki. Przykładem może być niejeden hotel w Kołobrzegu, gdzie cena noclegu za dobę między sezonami może się różnić nawet o 60 złotych.