Atrakcje Kołobrzegu

Data dodania: 09.12.2016


Kiedy planujemy wyjazd nad morze, nie możemy się doczekać kilkugodzinnego odpoczynku na plaży, opalania, skakania przez fale i budowania budowli z piasku. Jednak każdy się o tym przekonał, że po jakimś czasie czynności te powoli nużą i człowiek zaczyna poszukiwać lokalnych atrakcji. Jeden z najsłynniejszych polskich kurortów, Kołobrzeg, ma w tej dziedzinie nieprzeciętnie bogatą ofertę.

Planując wyjazd nad morze, dobrze jest z góry zaplanować cały urlop. Najpierw należy zarezerwować hotel Kołobrzeg oraz zapoznać się z miejscowymi atrakcjami. Kiedy znudzi nam się plażowanie, można udać się na spacer na słynne molo, które jest najdłuższą konstrukcją żelbetonową w Polsce. Ma długość aż 220 metrów i stanowi idealne miejsce na przechadzki.

Jeśli lubimy nietypowe widoki, możemy udać się do bazyliki Mariackiej. Odznacza się nie tylko zachwycającą neogotycką architekturą, ale też możliwością wspięcia się na wieżę, która obecnie pełni funkcję tarasu widokowego. Z tego miejsca można zapoznać się z panoramą miasta, a także obejrzeć 3 dzwony i poddasza świątyni. Niewątpliwie będzie to ciekawa wycieczka.

Miłośnicy fotografii z pewnością udadzą się na ulicę Towarową, gdzie zobaczyć można wyjątkowy tunel. Jest to tak zwany bindaż, czyli zielony szpaler, który tworzą drzewa. Konstrukcja powstała wiele lat temu, lecz była zaniedbywana. Dopiero niedawno odpowiednio odnowiono bindaż, którego wnętrze stanowi bardzo ciekawe tło do przechadzek, ale przede wszystkim do zdjęć. Została również wpisana na listę pomników przyrody.

Będąc w Kołobrzegu, nie sposób nie odwiedzić latarni morskiej. Nie należy ona do największych, natomiast ma rozległy taras widokowy, z którego można podziwiać wspaniałe krajobrazy.

W Kołobrzegu znajduje się także Centrum Atrakcji Wojskowych, czyli 40 hektarów czystej zabawy. Jest to doskonała atrakcja dla całej rodziny. Na terenie Centrum można spotkać różne pojazdy wojskowe: czołgi, transportery i samochody pancerne i wiele innych. Wiele maszyn można wypróbować osobiście. Dodatkową atrakcją jest strzelnica oraz polowa kuchnia wojskowa.

Kołobrzeg obfituje również w obiekty spa, które zadowolą najbardziej wymagające kobiety. Można udać się na relaksujące masaże i odbyć odnawiające zabiegi (sprawdź ofertę hotel Kołobrzeg). To miasto, które wie, jak zadbać o zdrowie i relaks.

W Kołobrzegu możemy znaleźć nie tylko morze, ale i szereg różnych innych atrakcji. Nawet osoby, które nie przepadają za plażowaniem, nie będą tu się mogły nudzić. Miasto dba o wszystkich swoich gości – małych i dorosłych, kobiety i mężczyzn. Mało która miejscowość nadmorska oferuje tak szerokie możliwości, jak Kołobrzeg.