Czym jest oferta last minute?

Data dodania: 31.07.2017


Poszukując atrakcyjnych ofert wakacyjny może się zdarzyć, że wiele z nich będzie miała niezwykle wysokie ceny. Nie należy się tym jednak przejmować, ponieważ jest sposó na spędzenie wakacji w wymażonym hotelu za naprawdę przyzwoitą cenę. Wyjasniamy, czym jest oferta last minute i na jakich zasadach działa.

Last minute to specjalna oferta, tłumacząc dokładnie z języka angielskiego “na ostatnią chwilę” i stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują ofert o obniżonej cenie. Oferty typu last minute pojawiają się w ramach wolnych miejsc w obiektach turystycznych i są publikowane zazwyczaj kilka dni , a czasem nawet kilkanaście godzin przed wylotem lub wyjazdem. Wolne miejsca pojawiają się zazwyczaj w skutek anulowania rezerwacji przez innych wakacjowiczów. Zdarza się też, że gdy nie ma popytu w danym tygodniu, hotele tworzą oferty last minute, aby zapełnić obiekt gośćmi.

To co jest dla nas, wakacjowiczów najważniejsze, to oczywiście to, ile można zaoszczędzić korzystając z last minute. Okazuje się, że najbardziej atrakcyjne oferty pozwalają nam zaoszczędzić połowę pieniędzy, ponieważ ceny last minute stanowią nawet 50% ceny katologowej.

Oferty Last minute pojawiają się przez cały rok. Ze względu na sezonowość, na atrakcyjne obniżki możemy liczyć szczególnie poza terminami wakacji, ferii, świąt i długich weekendów. Dlatego urlop last minute najlepiej planowac w okresie od drugiej połowy listopada do połowy grudnia. Własnie wtedy większość osób będzie już po wakacjach, co więcej skupi swoją uwagę na rychłoo zliżające się Święta Bożego Narodzenia. Kolejnymi terminami, które sprzyjają tak zwanym “okazjowiczom” są miesiące marzec, kwiecień. Nie najgorszym teminem jest również okres pomiędzy drugą połową maja do drugiej połowy czerwca, kiedy sezon wyjazdowy dopiero się rozkręca.

Planując wypoczynek, nie tylko w wakacje, warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju przedłużone weekendy, terminy świąteczne mają wpływ na ceny wycieczek, a oferty last minute praktycznie się nie pojawiają w tych najbardziej popularnych okresach czasu. W okresie lipiec-wrzesień możemy napotkać problemy z rezerwacją miejsc w atrakcyjnej cenie, jednak nie należy zapominac o tym, że takie obietky turystyczne jak Hotel nad Parsętą publikują oferty last minute przez cały rok.

Oferty last minut to przede wszystkim rozwiązanie dla osób, które chcą neico zaoszczędzić na wakacjach, ale również takich, którym nie brakuje cierpliwości.