Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg, czyli atrakcje na wybrzeżu

Data dodania: 20.02.2017


Kołobrzeg od wielu lat znajduje się w czołówce najbardziej obleganych nadbałtyckich kurortów. Oprócz czystej plaży i ogromnego wyboru nadmorskiej gastronomii nietrudno wskazać wiele ciekawych miejsc, które bez wątpienia warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Sprawdzamy dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg, czyli jakie są najciekawsze atrakcje na wybrzeżu.

Molo w Kołobrzegu

Jedną z wizytówek miasta jest z pewnością nadmorskie molo. Jego historia sięga lat 70., ale obecny wygląd to zasługa renowacji z 2014 roku. Dzięki temu żelbetowe molo o długości ponad 200 metrów zyskało zupełnie nowy charakter i cieszy się ogromnym uznaniem wśród turystów. Chociaż najwięcej osób spaceruje po molo za dnia, warto też wybrać się w to miejsce po zachodzie słońca, kiedy uruchamiane są iluminacje świetlne.

Latarnia Morska Kołobrzeg

Kolejny punkt rozpoznawczy na turystycznej mapie Kołobrzegu to latarnia morska. Zwiedzający, żeby podziwiać piękną panoramę na miasto oraz plażę muszą wspiąć się po metalowych schodach na wysokość niemal 26 metrów. Co ciekawe, latarnia w Kołobrzegu, która znajduje się dzisiaj w tym miejscu została wybudowana w 1945 roku, tuz po tym jak poprzedni budynek latarni został wysadzony przez niemieckie wojska.

Neogotycki ratusz w Kołobrzegu

Pozostając przy budowlach w Kołobrzegu, trudno nie wspomnieć o ratuszu, który jest prawdziwą perłą lokalnej architektury. Znajduje się on w ścisłym centrum miasta, chociaż na pierwszy rzut oka nie przypomina tradycyjnego ratusza. Budynek przetrwał dotkliwy dla Kołobrzegu okres II wojny światowej, a dzisiaj swoją siedzibę mają tu między innymi galeria sztuki, informacja turystyczna oraz klub i kawiarnia.

Źródło solanki kołobrzeskiej

Jedną z niepowtarzalnych atrakcji, jaką może się poszczycić Kołobrzeg jest źródło solankowe. Niewielką fontannę z solanką można znaleźć na rogu ulicy solnej – niedaleko znajduje się charakterystyczny aparthotel Nad Parsętą. Turyści i mieszkańcy mogą posmakować solanki, a nawet zabrać ją ze sobą do domu. Podobno kiszonki przygotowane w takiej solance nie mogą się równać z żadnymi podobnymi wyrobami.

Park im Stefana Żeromskiego

Żeby docenić wszystkie uzdrowiskowa walory Kołobrzegu warto też poświęcić trochę czasu i wybrać się na spacer po parku zdrojowym, imienia Stefana Żeromskiego. W tym zabytkowym parku turyści mogą między innymi korzystać z tak zwanej ścieżki zdrowia, kortów tenisowych czy odwiedzić Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Jak głosi legenda, przejście pod pomnikiem na bezdechu pozwala spełnić wcześniej pomyślane życzenie.


Planowany weekend nad Bałtykiem? Polecamy hotel w Kołobrzegu