Gdzie z dziećmi na wakacje? Nad morze!

Data dodania: 09.12.2016


Niektórzy zastanawiają się, czy wyjazd z dziećmi nad morze to dobry pomysł. Przecież tak robi mnóstwo osób, niczym się nie wyróżnimy, a nasze polskie morze właściwie nic nie oferuje. Czy rzeczywiście tak jest? Zastanówmy się nad dobrymi stronami nadmorskich kurortów, które mimo wszystko co roku mają ogromne powodzenie i mnóstwo turystów.

Wyjazd nad morze w sezonie letnim rzeczywiście grozi tłumami na plaży i zapchanymi hotelami (sprawdź: hotel Kołobrzeg). Czasami jednak warto odłożyć na bok swoje wątpliwości i zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla dzieci. Nie od dziś wiadomo, że nasze pociechy kochają morze. Zawsze znajdą mnóstwo pomysłów na zabawy, które można zaaranżować na plaży – czy to w morzu, czy na piasku. Ruch na świeżym powietrzu to coś, czego nie zaznają na co dzień w mieście, nawet gdyby chciały. W dobie smartfonów jest to podwójnie trudne do osiągnięcia.

Znienawidzony przez dorosłych tłum na plaży może okazać się czymś wspaniałym dla dzieci. Gdzie, jak nie w tym miejscu, miałby poznać innych rówieśników i towarzyszy zabaw? Jest to korzystne dla nich nie tylko ze względów towarzyskich. Przebywanie całymi dniami na słońcu powoduje, że w organizmie człowieka wytwarza się witamina D, która jest mu bardzo potrzebna. Ponadto nad morzem mamy specyficzny klimat. Nie tylko powietrze obfituje w zdrowy jod, ale także pozbawione jest toksyn, kurzy i pyłków, których w mieście się nie uniknie. Dlatego dla dziecka może być to nie tylko wyjazd wypoczynkowy, ale także leczniczy – szczególnie, jeśli ma problemy z układem dróg oddechowych. Z tych wszystkich dobrodziejstw natury korzystają nie tylko dzieci, ale także i my, opiekunowie.

Pobyt nad morzem również wspaniale pobudza krążenie i wzmacnia odporność. Zmiany temperatur powodowane wchodzeniem i wychodzeniem z wody, silnym wiatrem oraz słońcem powodują, że organizm dziecka się hartuje i zyskuje siłę na nadchodzący jesienny okres, który pełen jest chorób.

Nadmorskie miejscowości doskonale zdają sobie sprawę, jak wiele rodzin z dziećmi przyjeżdża tam na wypoczynek. Dlatego starają się tworzyć alternatywne propozycje, na przykład na wypadek niepogody. W Kołobrzegu możemy się wybrać do Miasta Myszy albo do miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu, gdzie dzieci poznają prawdziwych kowbojów i Indian. Atrakcji jest mnóstwo, wystarczy uruchomić Internet i poszukać ciekawych placówek, które moglibyśmy zwiedzić razem z pociechami.

Wyjazd nad morze z dziećmi to jedna z najlepszych propozycji wakacyjnych. Choć nadmiar ludzi może być uciążliwy, to jeśli przygotujemy się odpowiednio wcześniej, możemy uniknąć najgorszych konsekwencji, np. braku miejsc w hotelu. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd, trzeba zaplanować go kilka miesięcy do przodu. Jeżeli nie zarezerwujemy pokoju w hotelu (zobacz: hotel Kołobrzeg) na czas, może się okazać, że fatycznie noclegu już nie będzie. Dlatego nie zwlekajmy z decyzją – o miejsce do spania powinniśmy zadbać najlepiej już w sezonie wiosennym.