Jak ćwiczyć na sali fitness?

Data dodania: 31.07.2017


Zasady korzystania z każdej sali fitness oraz siłowni powinny być znane przez wszystkich jej użytkowników. Każde dostosowane do treningu fizycznego pomieszczenie powinno posiadać swój własny regulamin, jednak każde miejsce tego typu narzuca pewne zasady, których powinniśmy przestrzegać. Dlatego radzimy, jak ćwiczyć na sali fitness.

Kiedy pierwszy raz wybierzemy się na siłownię lub na salę fitness, możemy odnieść wrażenie, że wszyscy ćwiczący się znają, a na dodatek od razu zauważą, że jestemy nowicjuszem. Prawdą jest, że osoby ćwiczące o regularnych porach nie tyle, że się znają, co na pewno kojarzą z widzenia. Zastosowanie się do kilku prostych wskazówek pomoże nam nie tylko zdobyć zaufanie innych trenujących, ale przede wszystkim zagwarantuje nam swobodę oraz pewność siebie.

Korzystając z sali fitness lub siłowni na pewno będziemy korzystać ze specjalistycznego sprzetu. Pierwsze dwie wskazówki dotyczą właśnie tej kwestii. Bardzo ważne jest aby wytrzeć oraz zdezynfekować sprzęt, z którego korzystaliśmy. Możemy wykonać tą czynność przy pomocy materiałów oferowanych przez salę fitness, czyli płyny dezynfekujące i ręczniki. W momencie, w którym na sali nie znajdziemy takich przyrządów warto po prostu przetrzeć sprzęt materiałowym ręcznikiem. Ta zasada dotyczy nie tylko hantli i ketli, ale również sprzętów takich jak rowerki, orbitreki oraz bieżnie.

Druga zasada mówi, aby obowiązkowo odkładać sprzęt na miejsce. Wszystkie rzeczy mają swoje miejsce, jest tak również na sali fitness i siłowni. Należy pamiętać o tym, aby po skończonych ćwiczeniach zwracać sprzęt tam, skąd go wzięliśmy. Dzięki przestrzeganiu tej zasady, na sali fitness będzie panował porządek, a ćwiczący, czyli również my, będą mogli z łatwością znaleźć odpowiedni sprzęt.

Kolejna zasada dotyczy współpracy oraz obserwacji innych trenujących osób. W każdej sali fitness poza sprzetem znajdują się również lustra, które są wykorzystywane do tego, żeby sprawdzić postawę ciała w trakcie wykonywania ćwiczenia. Każda osoba korzystająca z sali fitness musi ćwiczyć tak, aby nie zasłaniać widoku innym.

Dzięki tym prostym zasadom zbudujemy świetne relacje z pozostałymi ćwiczącymi i zdobędziemy ich zaufanie. Pamietaqjmy o tym, aby stosować się do tych zasad niezależnie od tego, gdzie przyjdzie nam ćwiczyć, czy na sali fitness w Hotelu nad Parsętą, czy na osiedlowej siłowni.