Najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem

Data dodania: 21.02.2017


Polacy z roku na rok coraz chętniej za kierunek wakacyjnych wyjazdów obierają rodzime wybrzeże nad Bałtykiem. Chociaż większość z nas ma prawdopodobnie swoje ulubione miejsca, do których zawsze wraca, warto spojrzeć też na inne szczególnie ciekawe propozycje, czyli najpiękniejsze miejscowości nad polskim morzem. Oto wyjątkowo urokliwe punkty na mapie polskiego wybrzeża.  

Trójmiasto

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych kurortów nad Bałtykiem, czyli wyjątkowy ośrodek metropolitalny obejmujący Gdynię, Gdańsk i Sopot. Łatwą komunikację pomiędzy ośrodkami zapewnia między innymi szybka kolej trójmiejska.

Każda z miejscowości składających się na Trójmiasto może się poszczycić nieco odmienną charakterystyką. Najmniejszy Sopot kojarzy się głównie z reprezentacyjnym molo – co ciekawe jest to najdłuższa tego typu drewniana konstrukcja w całej Europie. Druga co do wielkości Gdynia przyciąga przede wszystkim swoją plażą i rozbudowanym akwarium. Gdańsk jest z kolei najbardziej zurbanizowaną częścią Trójmiasta, a do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji należy bez wątpienia Narodowe Muzeum Morskie.

Kołobrzeg

Kołobrzeg to miejscowość, która może się pochwalić statusem uzdrowiska, a więc pobyt tutaj z pewnością będzie pozytywnie wpływał na stan zdrowotny turystów. Naturalne skarby Kołobrzegu to przede wszystkim pokłady borowiny oraz źródła solanki i wody mineralnej. Ujście źródła solankowego jest ogólnodostępne dla mieszkańców i turystów, tuż przy rzece Parsęcie.

Jeśli chodzi o atrakcje, na pewno warto wybrać się na niedawno odrestaurowane molo, latarnię morską czy pięknego parku zdrojowego. Miejscowość ta jest doskonale przygotowana na obecność turystów, dysponując szeroką bazą noclegową (polecamy hotel Kołobrzeg).

Rewal

Miejscowość położona na Pobrzeżu Szczecińskim, wyjątkowo ciekawa ze względu na kilka unikatowych atrakcji, ale też wiele letnisk okolicznych. Obowiązkowym punktem pobytu w Rewalu jest spacer tarasem widokowym na wydmie nadmorskiej. Lokalną ciekawostką jest działająca na tym terenie Gryficka Kolej Wąskotorowa. Wyjątkową atrakcją jest też Park Wieloryba, w którym najmłodsi (i nie tylko) mogą podziwiać repliki różnego rodzaju zwierząt zamieszkujących wody całego świata.

Tuż obok Rewala znajdują się takie miejscowości, jak Trzęsacz, gdzie warto udać się, aby zobaczyć ruiny kościoła na klifie, czy Niechorze z dostępną dla zwiedzających latarnią morską.

Łeba

Ciekawą propozycją jest też Łeba – stosunkowo niewielka miejscowość wypoczynkowa, która od lat przyciąga turystów. Do największych i niepowtarzalnych atrakcji można tu zaliczyć chociażby wydmy ruchome w Słowińskim Parku Narodowym. Rodziny z dziećmi chętnie wybiorą się z kolei do lokalnego Parku Dinozaurów czy parku edukacyjno-rekreacyjnego Sea Park Sarbsk, w którym można podziwiać między innymi foki czy miniatury polskich latarni morskich.


Planujesz wakacje albo krótki urlop? Zobacz ofertę noclegu: hotel w Kołobrzegu