Właściwości groty solnej

Data dodania: 09.12.2016


Kiedyś jedną z kuracji leczniczych zalecanych przez lekarzy był wyjazd nad morze. Tamtejszy klimat i pełne jodu powietrze bardzo korzystnie wpływa na organizm człowieka, pomagając leczyć wiele chorób. Po jakimś czasie ludzie spostrzegli, że podobny, a nawet lepszy efekt, można uzyskać, wcale nie udając się w daleką podróż. Taki był początek miejsca, zwanego grotą solną.

Wyjazd nad morze wciąż postrzegany jest jako element kuracji zdrowotnej. Jednak grota solna ma dodatkowe właściwości, dlatego odbywane w niej seanse połączone z pobytem nad morskim kurortem będzie idealnym pomysłem. Takim miejscem może być hotel Kołobrzeg, łączący obie atrakcje na jednym miejscu. Co przez to zyskamy?

Grota solna to pomieszczenie wypełnione solnymi blokami. Pokój jest odpowiednio wentylowany i podgrzewany, dzięki czemu uwalniają się cenne pierwiastki, które korzystnie wpływają na ludzki organizm. W środku można się położyć na którymś z wygodnych foteli, posłuchać relaksacyjnej muzyki, jednocześnie wdychając zdrowe powietrze. W środku panuje przyjemny półmrok, który rozprasza delikatne światło z solnych lamp. Pobyt tam to idealny sposób na relaks, prezent dla znajomego lub spotkanie z przyjaciółmi. Co więcej,  udowodniono bardzo wiele właściwości leczniczych takiego miejsca. Przede wszystkim wpływa korzystnie na ogólną kondycję zdrowia, więc wizyta w takim miejscu wpłynie pozytywnie na każdy organizm. Poza tym można udawać się na seanse w konkretnym celu: aby wspomóc leczenie górnych dróg oddechowych, astmy, alergii, łuszczycy i chorób przewodu pokarmowego. Ponadto leczniczo wpływa na nadciśnienie, nerwice, schorzenia tarczycy i choroby sercowe i wiele innych.

Godzinny pobyt w grocie solnej ma taki sam efekt lecznicy, jak kilkudniowy pobyt nad morzem. Stężenie dobrych dla nas pierwiastków w takim pomieszczeniu jest kilkukrotnie wyższy, niż w zwykłym powietrzu, dlatego proces uzdrawiania jest tam przyspieszony. Aby efekty były widoczne, należy regularnie uczęszczać na seanse w grotach solnych, jednak jeśli nie cierpimy na żadne choroby, wystarczy jedna wizyta na jakiś czas, by poprawić nasz ogólny stan.

Grota solna to miejsce, które można nazwać „sanatorium w koncentracie”. W krótkim czasie uzyskujemy dużą dawkę leczniczych pierwiastków i mikroelementów, ponadto możemy się dobrze zrelaksować, odcinając od świata zewnętrznego. Jeśli połączymy to z wyjazdem nad morze (zobacz: hotel Kołobrzeg), możemy w kilka dni uzyskać spektakularną poprawę stanu zarówno naszego organizmu, jak i kondycji wewnętrznej.